Een kleine waarschuwing...

 donderdag 02 september 2021

Door meerdere kunstenaars werden wij erop attent gemaakt dat er momenteel oplichters bezig zijn om kunstenaars op te lichten. Wij vinden een kleine waarschuwing daarom ook op zijn plaats.

Saskia Ruiter: 'Afgelopen week werd ik voor de derde keer benaderd door een oplichter vanuit het buitenland. Ik ontving een e-mail waarin een 'klant' uit de USA aangaf interesse te hebben in een aantal schilderijen. Na de informatie toegestuurd te hebben kreeg ik een reactie met de vraag om te Skypen. Zodat de klant de werken en mij kon zien voor het vertrouwen. Bij het skypen kwam de klant niet in beeld omdat zijn camera kapot was. Dit werkte direct argwaan. De 'klant' gaf opdracht voor het kopen en verschepen van twee schilderijen. Aangezien hij ze snel nodig had, moest dat gebeuren via zijn shippingcompany. Daarbij haakte ik direct af omdat ik dit al een aantal keer eerder meegemaakt heb. De truc is dat de verkoper dan de transportkosten even voorschiet en de schilderijen uiteindelijk nooit opgehaald worden. Het transportbedrijf zit uiteraard in het complot. De correspondentie kwam uit naam van een bekende Amerikaanse kunstenaar, die ik later ook direct heb ingelicht. Een aantal maanden geleden had ik een soortgelijke ervaring, maar dan met een nep betalingsbewijs van Paypal. Ik wil graag andere kunstenaars op de hoogte brengen van deze truc en behoeden voor deze oplichters.

 

Het vervelende is dat ik bij nu bij alle klanten uit het buitenland ook achterdochtig ben geworden, maar ik het niet kan riskeren om niet op aanvragen in te gaan. Ik moet dus altijd eerst het contact aangaan voordat ik erachter kan komen of het serieus is. Daardoor is het heel frustrerend en tijdrovend.'


Meer nieuws (3)

Hoe zit het ook weer met de BTW?

Hoe zit het ook weer met de BTW?

 26 februari 2021
Zoals je zult weten, is rechtstreekse verkoop van een kunstwerk belast met 9% BTW....
Meer

Nieuw: gratis expositieverzekering voor gouden en pro-leden

Nieuw: gratis expositieverzekering voor gouden en pro-leden

 11 december 2020
Vanaf 1 januari 2021 gratis je werk verzekerd!
Meer

Benieuwd naar onze leden?

Benieuwd naar onze leden?

 01 mei 2020
Kijk dan in onze ledenlijst! Daar kun je zoeken op kunstenaars bij jou in de buurt en/of kunstenaars met een bepaald discipline. Bewonder de kunstwerken en neem contact op met het NABK-lid, als je meer
Meer

Oproepen van leden (14)

teken en schilder cursussen

  oproep van Frida Boland
  geplaatst op 26 augustus 2021

Atelierroute Bodegraven-Reeuwijk, 18 en 19 september

  oproep van Iris Rijntjes
  geplaatst op 16 augustus 2021

NABK lidmaatschap

Word nu lid en krijg veel kortingen en andere
voordelen speciaal voor kunstenaars!

Selecteer het lidmaatschap van je keuze:

ZILVEREN LID

BASIC

Voordelen :
  • Gratis adviezen
  • Kortingen op deelname aan kunstbeurzen en meer
  • Presentatie van je werk, exposities en workshops op NABK.nl
  • En meer ...
44€/JAAR

NABKpro

PROFESSIONEEL

Voordelen Zilver + Goud, plus:
  • Nog hogere kortingen
  • Welkomstgeschenk
  • 50% korting op presentatie in Jaarboek Kunstenaars
  • Gratis deelname aan het Landelijk Atelierweekend
  • En meer ...

245€/JAAR
Alle bedragen zijn inclusief 21% BTW. De eenmalige entreekosten bedragen € 25,-.